مجله دنیای تصویر
نشریه فرهنگی‌هنری
مجلۀ دنیای تصویر نشریه‌ای است که از سال ۱۳۷۱ با هدف توسعۀ فعالیت‌ها در حوزۀ ادبیات سینمایی تأسیس شد. صاحب‌امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر این نشریه از نخستین شماره در بهمن1371 تا شمارۀ ۲۷۲ در اسفند۱۳۹۵، علی معلم بود.پس از درگذشت علی معلم، امتیاز نشریه و مدیرمسئولی آن به امید معلم منتقل شد. همچنین سردبیر، خبرنگاران و عکاسان این مجله معمولاً در جشنواره‌های داخلی و خارجی مانند جشنواره فیلم کن]، جشنواره فیلم برلین و جشنواره فیلم ونیز شرکت می‌کنند. دنیای تصویر که در قطع بزرگ‌تر از معمول ماهنامه‌ها چاپ می‌شود[نیازمند منبع]، خیلی زود توانست مخاطبان خود را جذب کند و با وجود مشکلات مالی در چند سال اول انتشار، به یکی از پرآگهی‌ترین مجلات سینمایی تبدیل شد و توانست به‌عنوان یک مجلۀ خصوصی به حیات خود تا به امروز ادامه دهد. معرفی فیلم‌های روز جهان به‌طور مفصل و انتشار ویژه‌نامه‌های مختلف دربارهٔ سینمای ایران و جهان، مخاطب خاص خود را به این ماهنامه جلب کرد
علی معلم
علی معلم
بنیان‌گذار
نویسنده، منتقد، تهیه‌كننده، كارگردان، ناشر، مجری تلویزیون

زادهٔ ۱۹ آذر ۱۳۴۱ – درگذشتهٔ ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

دوران كودكی را در شهر پدری‌اش دامغان گذرانیده و تحصیلا‌ت متوسطه را در تهران در رشته‌ی ریاضی- فیزیك در دبیرستان سخن به پایان رسانده است. فارغ‌التحصیل دانشكده‌ی صدا و سیمای جمهوری اسلا‌می ایران در رشته كارگردانی فیلم است و در مقطع فوق‌لیسانس در رشته‌ی پژوهش هنر (دانشگاه هنر) تحصیل كرده است. سابقه‌ی تدریس سینما در مراكز آموزش فیلمسازی و دانشكده‌های سینمایی دارد. در شوراهای مختلف تولید، پخش و پژوهش سینمایی در مراكز سینمایی همچون سازمان توسعه سینمایی سوره، موزه سینما، خانه سینما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلا‌می عضویت داشته است.

عضو مؤسس و رئیس سه دوره انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران و بازرس (دو دوره) خانه‌ی سینما، عضو مؤسس بنیاد حمایت از سینمای ملی ایران، نایب رئیس هیئت مدیره و سخنگوی خانه‌ی سینما در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ بوده و عضو هیئت مدیره اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران بوده است.

امید معلم
صاحب امتیاز و مدیرمسئول

(زاده ۲۰ مرداد ۱۳۶۹) تهیه‌کننده، ناشر و منتقد سینمایی ایرانی است.

او فرزند بزرگ علی معلم و آذر معماریان است و در حال حاضر صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله‌ی دنیای تصویر و دبیر جشن حافظ است.

تحصیلات: کارشاسی مدیریت فرهنگی / کارشناسی ارشد مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی

امید معلم فرزند بزرگ علی معلم و آذر معماریان است. معلم تحصیلات متوسطه خود را در رشته علوم انسانی در دبیرستان هدف به پایان رساند. وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی و کارشناسی ارشد مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی است.

معلم فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۸۸ با تهیه آلبوم دنیای خواب اثر مهدی جهانی آغاز کرد. آلبومی که در سال ۱۳۹۱ انتشار یافت. فعالیت سینمایی معلم با ساخت فیلم کوتاه نفس در سال ۱۳۹۰ آغاز شد. او با فیلم کوتاه نفس توانست در چهارمین دوره جشنواره فیلم شهر برنده‌ی جایزه بهترین فیلم دانش‌آموزی شود. دومین فیلم کوتاه او، فصل سرد برنده‌ی دیپلم افتخار بهترین فیلم در ششمین دوره جشنواره فیلم پروین اعتصامی شد. معلم در سال ۱۳۹۵ کنسرت مرجانه گلچین را در کنار آذر معماریان و فرزام شکاری تهیه کرده است.امید معلم پس از مرگ پدرش از فروردین ماه 1396 تا به امروز صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله‌ دنیای تصویر و انتشارات دنیای تصویر است. او از سال 96 تا به امروز به عنوان تهیه‌کننده، دبیر و عضو هیئت داوران در هفدهمین جشن حافظ، هجدهمین جشن حافظ و نوزدهمین جشن حافظ فعالیت کرده است.

آذر معماریان
مدیر اجرایی و تبلیغات

(زاده ۲۱ آذر ۱۳۴۱) شناخته شده برای تهیه جشن حافظ و مدیریت اجرایی و روابط عمومی ماهنامه دنیای تصویر

تهیه کننده جشن حافظ

مدیر اجرایی و روابط عمومی ماهنامه دنیای تصویر

تهیه کننده کنسرت‌های بانوان مرجانه گلچین و منیژه گلچین

جانشین تولید و تبلیغات فیلم آل / مدیر تبلیغات فیلم ازدواج به سبک ایرانی

تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت تولید

آذر معماریان تهیه کننده و مدیر ایرانی است که برای تهیه و مدیریت اجرایی جشن حافظ و مدیریت اجرایی و روابط عمومی ماهنامه دنیای تصویر شناخته می‌شود. وی همسر علی معلم منتقد و تهیه‌کننده فقید ایرانی است و فرزند او امید معلم مدیر مسئول فعلی ماهنامه دنیای تصویر و دبیر جشن سینمایی تلویزیونی حافظ است. معماریان در کنار مسئولیت‌های اجرایی دارای گواهینامه آشپزی در رشته‌های شف و هتل‌داری نیز هست و مدرس آشپزی در این رشته‌ها است. وی در سه مسابقات آشپزی ال‌جی از سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ به عنوان داور فعالیت کرده.

کسری ولایی
دبیر شورای نویسندگان
آرش صمد زاده
عکاس
همکاران مجله دنیای تصویر
سعید خاموش
آریان گلصورت
جواد طوسی
امید بلاغتی
آریا قریشی
امید کریم‌پور
مازیار فکری ارشاد
امیررضا نوری پرتو
جواد رهبر
پدرام شایق
بیژن اشتری
امیر صباغ
امید نجوان
کامیار محسنین
سینا بحیرای
سمیرامیس بابایی
خسرو نقیبی
خسرو دهقان
حسین جوانی
آریا مهتدی حقیقی
فرشاد رضایی
علیرضا مجمع
علی فرهمند
صوفیا نصرالهی
آرش خیروی
امیرحسین نوریان
علی عابدی
محمد امین مبینی
علی فیاضی
محسن شرف‌الدین
وبسایت دنیای تصویر
دنیای تصویر آنلاین: نگاهی نو به جهان سینما و سرگرمی
شبکه خبری تحلیلی دنیای تصویر آنلاین با نام www.dtonline.ir از بیست و دوم اردیبهشت ماه سال 1395 فعالیتش را آغاز کرد. سایت دنیای تصویر آنلاین پوشش خبرها و تحلیل‌های مربوط به جهان سینما و سرگرمی را به شیوه‌ای متفاوت دنبال می‌کند. این سایت قرار است رسانه‌ای تعاملی متعلق به اهالی سینما و مردم باشد و در حقیقت مخاطبان سینما و سایر سرگرمی‌های فرهنگی بصری از تئاتر گرفته تا بازی‌های ویدیویی و هنرمندان و دست‌اندرکاران این رشته‌ها، همکاران اصلی این پایگاه خبری تحلیلی خواهند بود.
ارغوان اشتری
دبیر سایت
آرش صمد زاده
عکاس
همکاران وب‌سایت دنیای تصویر
محمد جلیلوند
نزهت بادی
دنیا میرکتولی