«آقازاده» نیاز و مطالبه امروز جامعه است

5 آبان 1399 17:53
«آقازاده» نیاز و مطالبه امروز جامعه است
نظر سخنگوی اسبق وزیر امور خارجه

حمیدرضا آصفی، با تاکید بر این‌که در کشورهایی که شفافیت اطلاعاتی و رسانه‌های آزاد دارند، فساد تا میزان ۹۰ درصد کمتر از کشورهایی است که درگیر دیکتاتوری و سانسور هستند، ساخت و پخش سریال‌هایی چون آقازاده را، در راستای شفافیت بیشتر در جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا آصفی، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه، «آقازاده» را سریالی توصیف کرد که با واقعیت‌های جامعه همخوانی دارد و ساخت آن نیاز و مطالبه مردم امروز است. او معتقد است باید از این دست سریال‌ها برای اصلاح امور کشور باز هم ساخته شود.

او در این‌باره گفت: «برخی قسمت‌های سریال «آقازاده» را دیده‌ام. به‌نظرم «آقازاده» یک سریال قوی با نقش آفرینی‌های خوب بازیگرها است که موضوع جذابی هم دارد.»

این سیاستمدار ادامه داد: «سناریو و داستان «آقازاده» با واقعیات امروز جامعه تطابق دارد. اگر تعداد بیننده‌های آن را با سریال‌های دیگر شبکه خانگی مقایسه کنید، خواهید دید که در جامعه مقبولیت داشته است و مردم این سریال را می‌پسندند.»

سفیر اسبق ایران در امارات متحده عربی، آلمان و فرانسه، با اشاره به این‌که سریال‌هایی از جنس «آقازاده» به از بین رفتن فساد کمک می‌کنند. گفت: «در کشورهایی که شفافیت اطلاعاتی و رسانه‌های آزاد دارند، فساد تا میزان ۹۰ درصد کمتر از کشورهایی است که درگیر دیکتاتوری و سانسور هستند. اگر به سمت شفافیت برویم، که داریم می‌رویم، می‌توانیم میزان فساد را کاهش دهیم.»

حمیدرضا آصفی در پایان تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران نباید نگران انتقادات باشد. انتقادات صادقانه و مصلحانه موثر است و شفافیت‌ها باعث تنومند شدن نظام می‌شود.»


 

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

کامبوزیا پرتوی درگذشت

به دلیل عوارض کرونا

«گامبی وزیر» پرمخاطب‌ترین مجموعه کوتاه نتفلیکس

داستان نابغه شطرنج باز می‌تازد

چنگیز جلیلوند به روایت چنگیز جلیلوند

از "طوقی" تا لذت "ریچارد برتون" بودن

سینمای ایران برنده بزرگ جشنواره فیلم زنان هرات

از سارا بهرامی تا «متری شیش و نیم»

کارگردانی که در «گامبی وزیر» استعداد بازیگری را نشان داد

ماریل هلر را بیشتر به عنوان کارگردان می‌شناسیم.

بابک کریمی:مردم در ایران نت‌فلیکس را تماشا می‌کنند

مصاحبه ورایتی با بابک کریمی

نگرانی‌های‌ عوامل سینما و تلویزیون را جدی بگیریم

صنعت سرگرمی در برابر چالش کرونا

جزئیات جدید از کارگردانی حاتمی‌کیا در سریال "موسی(ع)"

گزارشی از تولید سریال موسی