آناتومی شخصیت

21 دی 1400 22:14
آناتومی شخصیت
امیر جدیدی و علی قاضی در گفت‌وگو با هالیوود ریپورتر از قهرمان گفتند


با آغاز اکران «قهرمان» در سینماهای آمریکا، نشریه «هالییود ریپورتر» در مصاحبه‌ای با امیر جدیدی و علی قاضی درباره تجربه ساخت فیلم سینمایی «قهرمان» گفت‌وگو کرده است.
.
هالییود ریپورتر درباره انتخاب امیر جدیدی برای «قهرمان» می‌نویسد هرچندآقای فرهادی پیشتر، بازی جدیدی را در فیلم‌های قبلی‌اش دیده بود اما تا قبل از انتخاب او برای «قهرمان» با او همکاری نداشته است. امیر جدیدی درباره این همکاری می‌گوید:«بعد از اولین گفت‌وگوهایم با آقای فرهادی، او گفت من تو را برای این نقش می‌خواهم اما تو هیچ‌کدام از خصوصیات ظاهری مدنظر من را نداری؛ ما باید ظاهر بدنی تو و شیوه راه رفتنت را عوض کنیم و باید با این تغییرات راحت باشی. به‌خصوص باید وزن زیادی کم کنی.» او ادامه می‌دهد که شرایط کووید و به تاخیر افتادن فیلمبرداری باعث افزایش دوران تمرین برای آن‌ها شد و این به او کمک کرد تا حدود ده ماه برای خلق کاراکتری دوست‌داشتنی که انفعالش علی‌رغم تصمیمات اشتباه، همدلی‌برانگیز باشد، تمرین کند.
.
در طول این ده ماه، علی قاضی به عنوان مدیر فیلمبرداری «قهرمان» به پروژه اضافه شد و در تمرین‌های بازیگران حضور پیدا کرد. او درباره تجربه حضور در این تمرینات می‌گوید:«آنچه که در این تمرین‌ها بسیار ارزش داشت این بود که مشاهده آناتومی یک شخصیت (شیوه و سرعت نشستن و برخاستن، حرکت کردن و…) به من کمک کرد که هویت آن شخصیت را بفهممم و بتوانم سرعت دوربین را با کمک این فهم، تنظیم کنم.»
.
جدیدی در پایان با اشاره به اینکه تجربه همکاری با کارگردانی در سطح آقای فرهادی، از حد تصور او نیز فراتر بود، اینطور گفته‌های خود را به پایان می‌رساند:«من نه فقط از نظر هنری چیزهای زیادی آموختم از منظر انسانی و اخلاقی از آقای فرهادی بسیار آموختم. آنچه از همه چیز برایم مهم‌تر است انسانیت است و در طول کار با آقای فرهادی از نظر انسانی و شیوه نگاه کردن به مسائل، بسیار یاد گرفتم.»
 

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

رونمایی از پوستر «خائن کشی»ساخته مسعود کیمیایی

پاسخ تیم «قهرمان» به ادعاها و ابهامات (بخش اول)

«متری شیش و نیم» نامزد سزار شد

رقابت سعید روستایی با پدرو آلمودوار و ریوسوکه هاماگوچی

نخستین نمایش «شب طلایی» در جشنواره فجر

از لوگو و تیزر فیلم «شب طلایی» رونمایی شد.

انتشار لوگوی شهرک

«شهرک» در جشنواره فیلم فجر رونمایی می‌شود.

سه جایزه از جشنواره داکا برای سینمای ایران

پویا افشاری مدیر بخش موسیقی اولین دوره جشن موسیقی و تئاتر علی معلم شد

طی حکم دبیر جشن اعلام شد

بخش «تجلی اراده ملی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود

همراه اول حامی چهلمین جشنواره فیلم فجر شد