اجرای نمایش در دنیای کرونایی ادامه دارد

18 فروردین 1399 17:06
اجرای نمایش در دنیای کرونایی ادامه دارد
در روزهایی که سالن‌های سینما، تئاتر، اپرا، نمایشگاه‌های هنری، موزه‌های جهان به دلیل شیوع و اپیدمی بیماری کووید-نوزده در دنیا تعطیل شده اند هنرمندان عرصه نمایش در دنیا چه فکری کرده اند ؟

سالن‌های سینما، تئاتر، اپرا، نمایشگاه‌های هنری، موزه‌های جهان به دلیل شیوع و اپیدمی بیماری کووید-نوزده در دنیا تعطیل شده اند.اما هنرمند همیشه راهی برای ارائه هنر خود پیدا می‌کند. مخصوصا در دورانی که مردم به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی در خانه‌ مانده‌اند و نیاز به سرگرمی دارند. هنرمند بی‌مخاطب هنرش جلوه‌ایی ندارد. به همین رو نمایش فیلم‌ها،مجموعه‌ها؛ حتی گپ و گفت‌های مجازی هنرمندان در این دوران بیشتر رابطه تعاملی است.

در دنیای تئاتر و با بسته شدن درب سالن‌های نمایش در حال حاضر چه رخ داده است؟ این سوالی است که با گشتی در دنیای رسانه‌های جهان به پاسخش می‌رسیم.

نمایش‌های مجانی برای سرگرم کردن مردم

نمایش «اهمیت ارنست بودن» تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) به صورت آنلاین و مجانی توسط کمپانی تهیه کننده این نمایش «کرو پروداکشنز» پخش شد. حتی ویدیوی تمرین و پشت صحنه این نمایش در وبسایت کرو پروداکشنز به صورت مجانی برای علاقمندان روز پنجم آوریل به نمایش درآمد.

نمایش «اهمیت ارنست بودن» به کارگردانی نیکلای فاستر با بازی کتی تایسون در نقش لیدی برکنل ،برداشتی روزآمد از نمایشنامه کلاسیک اسکار وایلد است.

نمایش‌های موزیکال اندرو لوید وبر در یوتیوب

در این روزها نمایش‌های موزیکال اندرو لوید وبر را می‌شود در کانالی که به همین منظور در وب سایت یوتیوب راه اندازی شده، مجانی تماشا کرد.نام این کانال «نمایش باید ادامه داشته باشد» است.

نمایش آنلاین برنامه سیرک دوسولی

سیرک دوسولی یا سیرک آفتاب از معروفترین گروه‌های سیرک در جهان، برنامه شصت دقیقه‌ای خود را به صورت آنلاین در سایت https://www.cirquedusoleil.com/cirqueconnect روز سوم آوریل پخش کردند.

ابداع سالن روباز تئاتر

سالن‌های Drive-in به سالن‌های روباز سینما و تئاتر گفته می‌شود که افراد با ماشین های خود می‌توانند در فضای باز از دیدن فیلم و نمایش لذت ببرند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و پروتکل احتیاطی که مردم باید رعایت کنند، یکی از جدیدترین روش‌ها استفاده از این سالن‌هاست که در دهه شصت و هفتاد میلادی و حتی قبل‌تر در اروپا و آمریکا رواج داشت. بسیاری از سالن‌های تئاتر که این امکان دارند، به این شیوه رو آورده اند.

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

گلاب آدینه با «جنت مکان، خلد آشیان» روی صحنه می‌رود

محمد حاتمی قصد دارد نمایش «جنت مکان، خلد آشیان» را با بازی گلاب آدینه روی صحنه ببرد.

به تاخیر افتادن نمایش هیو جکمن در برادوی

افتتاحیه نمایش «مرد موسیقی» با حضور هیوجکمن بازیگر شناخته شده استرالیایی در برادوی به تاخیر افتاد.

ایفای نقش هملت در 81 سالگی!

ایان مک‌کلن بازیگر سینما؛ تئاتر وتلویزیون در سن هشتاد و یک سالگی نقش هملت را ایفا خواهد کرد.

برای نجات تئاتر انگلستان به کمک دولت نیاز است

جودی دنچ بازیگر مشهور تئاتر، تلویزیون و سینما اطمینان ندارد که بتواند شاهد بازگشایی سالن‌های تئاتر انگلستان پس از شیوع بیماری کووید-۱۹ در جهان باشد

سر ایان هولم درگذشت

ایان هولم بازیگری تحصیل کرده در مکتب شکسپیر بود که برای علاقمندان سینما با بازی در فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها»، «ارابه‌های آتش» و «بیگانه» شهرت داشت.

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها ۱۹درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

فیلم تئاتر«همیلتون» در شبکه دیزنی پلاس

فیلم تئاتر «همیلتون» که قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما به نمایش عمومی درآید،به دلیل شرایط موجود ژوئیه امسال از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.