ایرم هرمان در گذشت

9 خرداد 1399 08:56
ایرم هرمان در گذشت
او کشف کارگردان مشهور آلمانی رینر ورنر فاسبیندر بود.

دنیای تصویرآنلاین-ایرم هرمان  بازیگر آلمانی برنده جایزه خرس نقره‌ای از جشنواره جهانی فیلم برلین روز 26 ماه می دارفانی را وداع گفت.

او در جوانی در یک شرکت موتورسازی منشی بود که با فیلمساز مشهور آلمانی رینر ورنر فاسبیندر آشنا شد. فاسبیندر او را متقاعد کرد تا کار اداری را رها و وارد عرصه بازیگری شود.با این وجود هرمان تحصیلات آکادمیک در زمینه بازیگری نداشت.سپس ایرما به بازیگر آثار فاسبیندر تبدیل شد.جدا از رابطه کاری، او یکی از  دوستان نزدیک  فاسبیندر بود.از اواسط دهه هفتاد هرمان با فیلمسازان دیگر نیز همکاری را آغاز کرد.

او در تلویزیون نیز فعال  بود.از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که هرمان در آن نقش داشته است می‌توان به افی بریست، ترس روح را می‌خورد، زنی در برلین، عشق از مرگ سردتر است، تاجر چهار فصل، کوه جادو، ویتسک، پیروزی اشاره کرد.

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

قصیده گاو سفید نماینده ایران در برلین

فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره برلین معرفی شدند

محمدرسول‌اف داور جشنواره برلین شد

امسال جشنواره جهانی برلین رئیس هیات داوران ندارد.

احتمال تاخیر در برگزاری جشنواره برلین

کرونا کماکان بر جشنواره ها تاثیرگذار است.

جشنواره برلین 2021 برگزار می‌شود

تغییر در جوایز بازیگری

خرس طلایی جشنواره برلین به محمدرسول اف اهدا شد

دنیای تصویرآنلاین-جشنواره جهانی فیلم برلین امسال متفاوت‌تر از سال‌های پیش برگزار شد. تاثیر مدیریت جدید جشنواره در انتخاب ‌فیلم‌ها و روند اجرایی جشنواره تاثیری گذاشته بود که برای منتقدان،خبرنگارانی که به مدیریت و شیوه کاری دیتر کاسلیک عادت داشتند، کمی عجیب آمد.

به دنبال زندگی در برلین

دنیای تصویرآنلاین-فیلم «برلین، میدان الکساندر» (Berlin Alexanderplatz) تازه‌ترین ساخته‌ی برهان قربانی کارگردان افغانستانی-آلمانی است. او در این فیلم پدیده‌ی پناهندگی را به مخاطرات و هیاهوی یک شهر مدرن یعنی برلین گره زده است.

واکنش مثبت دو سایت معتبر به «شیطان وجود ندارد»

دنیای تصویرآنلاین-جشنواره جهانی برلین به پایان کار خود رسیده است. امسال در بخش مسابقه فیلم‌ها چندان رضایت منتقدان را جلب نکردند. اما فیلم «شیطان وجود ندارد» -با توجه به نقدهای منتشر شده- نظرات دستکم دو سایت معتبر را جلب کرده است.

بیماری سرطان از دید زنانه

دنیای تصویرآنلاین-فیلم «خواهر کوچک من» یکی از فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش مسابقه جشنواره‌ی برلین است. این فیلم روایتی از بیماری سرطان از نقطه‌ی دید زنانه است.