برای نجات تئاتر انگلستان به کمک دولت نیاز است

6 تیر 1399 12:21
برای نجات تئاتر انگلستان به کمک دولت نیاز است
جودی دنچ بازیگر مشهور تئاتر، تلویزیون و سینما اطمینان ندارد که بتواند شاهد بازگشایی سالن‌های تئاتر انگلستان پس از شیوع بیماری کووید-۱۹ در جهان باشد

به گزارش ایران تئاتر جودی دنچ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی چهار ذکر کرد که اطمینان ندارد صنعت تئاتر بتواند  بدون کمک دولت انگلستان دوباره احیا شود و نجات پیدا کند.چنانچه برنامه‌های زنده مانند تئاتر از اولویت خارج شده است اما کسب و کارهای دیگر آرام آرام بازگشایی می‌شوند.

باوجودی که رستوران‌ها، کافه‌ها و سالن‌های سینما از روز چهارم ژوئیه در انگلستان بازگشایی خواهند شد اما  برطبق نظر دولت انگلستان سالن‌های تئاتر کماکان تا اطلاع ثانوی باید تعطیل بمانند.

مشکلات اقتصادی گریبان تعدادی از سالن‌های قدیمی مانند « اولد ویک» را گرفته است.

جودی دنچ می‏گوید:«حس نومیدکننده‌ای است...آیا سالن‌ها دوباره بازگشایی خواهند شد؟نمی‌دانم. قطعا عمر من کفاف نخواهد داد که بازگشایی سالن‌های نمایش را ببینم.»

جودی دنچ در ادامه تصریح می‏کند:«من نمی‌گویم که باید تئاتر را نسبت به دیگر کسب و کارها اولویت قرار داد اما  این تعطیلی تاثیر بسیار  جدی بر همه ما گذاشته است.»

جودی دنچ بازیگری را با تئاتر و سالن «اولد ویک» در سال  1957 آغاز کرد.درچند سال بعد او در نمایش‌های متعددی از آثار شکسپیر روی صحنه رفت.او همچنین در سینما نیز فعالیت خود را در مقام بازیگر شروع کرد. ظرف بیست سال بعدی جودی دنچ را یکی از تاثیرگذارترین بازیگران تئاتر  انگلستان برمی‌شمردند.او جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای فیلم «شکسپیرعاشق» ساخته جان مدن در سال 1998 دریافت کرد.

 جود دنچ عقیده دارد اگر سالن‌های تئاتر هم‌اکنون تعطیل و تاریک باشد. نمی‌دانم قرار است چه زمانی برگردیم. نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که تئاتر احیا شود.

 

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

گلاب آدینه با «جنت مکان، خلد آشیان» روی صحنه می‌رود

محمد حاتمی قصد دارد نمایش «جنت مکان، خلد آشیان» را با بازی گلاب آدینه روی صحنه ببرد.

به تاخیر افتادن نمایش هیو جکمن در برادوی

افتتاحیه نمایش «مرد موسیقی» با حضور هیوجکمن بازیگر شناخته شده استرالیایی در برادوی به تاخیر افتاد.

ایفای نقش هملت در 81 سالگی!

ایان مک‌کلن بازیگر سینما؛ تئاتر وتلویزیون در سن هشتاد و یک سالگی نقش هملت را ایفا خواهد کرد.

سر ایان هولم درگذشت

ایان هولم بازیگری تحصیل کرده در مکتب شکسپیر بود که برای علاقمندان سینما با بازی در فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها»، «ارابه‌های آتش» و «بیگانه» شهرت داشت.

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها ۱۹درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

فیلم تئاتر«همیلتون» در شبکه دیزنی پلاس

فیلم تئاتر «همیلتون» که قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما به نمایش عمومی درآید،به دلیل شرایط موجود ژوئیه امسال از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.

نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.