بهمن کیارستمی:به دنبال تاسیس بنیاد عباس کیارستمی هستیم

8 تیر 1399 19:34
بهمن کیارستمی:به دنبال تاسیس بنیاد عباس کیارستمی هستیم
بهمن کیارستمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، از تلاش برای تاسیس بنیادی برای حفظ و نشر آثار عباس کیارستمی خبر داد و گفت: پرویز جاهد، فیلم‌ساز، مدرس و منتقد سینما پیشنهاد کرد که به دلیل نبود توافق میان وارثان، بهتر است که بنیادی باشد که بتواند مسئولیت حفظ و نشر آثار را بر عهده بگیرد.

بهمن کیارستمی در پاسخ به حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون انتشار کتاب نامه‌های پدرش، به ایرنا گفت: به دنبال تاسیس بنیاد کیارستمی هستیم.

 

بهمن کیارستمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، از تلاش برای تاسیس بنیادی برای حفظ و نشر آثار عباس کیارستمی خبر داد و گفت: پرویز جاهد، فیلم‌ساز، مدرس و منتقد سینما پیشنهاد کرد که به دلیل نبود توافق میان وارثان، بهتر است که بنیادی باشد که بتواند مسئولیت حفظ و نشر آثار را بر عهده بگیرد.

 

وی افزود: کارهای بسیاری باقی مانده و تقریبا هیچ چیز پیش نرفته است، من امیدوارم که تاسیس این نهاد دست کم در ایران بتواند، به انتشار آثار عباس کیارستمی کمک کند و کارها را به پیش ببرد. آنچه مهم است هموار بودن راه انتشار آثار اوست.

 

بهمن کیارستمی درباره ادعای احمد کیارستمی، برادرش، گفت: مسائلی که مطرح شده، حقوقی هستند و درست آن است که در دادگاه مطرح شده و درباره اش حکم داده شود، به ویژه این که طرف دیگر این مساله نشر نظر است و مدیر نشر باید درباره آن پاسخ بدهد.

 

وی ادامه داد: هر گاه این پیگیری صورت گرفت، می‌توانیم درباره این موضوع ادعایی را مطرح کرد. در مساله قانونی و حقوقی نمی‌توان به سادگی صحبت کرد، اگر این موارد جور دیگری مطرح شده بود، درباره‌اش حرف می‌زدیم اما زمانی که طرح شکایت در دادگاه عنوان می‌شود، هر گونه ادعایی پیش از آن درست نیست چون می تواند روی نتیجه اثربگذارد، شخصا ترجیح می دهم که منتظر نتیجه دادگاه باشم.

 

کیارستمی در پایان گفت: در این مرحله به نظر می رسد که موضوع نشر نظر مخاطب این ادعای قانونی باشد، این دعواها چیزی بیشتر از دعوای وارثان یک متوفی نیست و جز این که باعث شود یک زمین خاصلخیز، بایر بماند، فایده ای ندارد.

 

 

 

پیش از این، احمد کیارستمی، در صفحه شخصی‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام، به انتشار کتاب «خانه م» که دربرگیرنده مجموعه‌ای از نامه‌های خصوصی عباس کیارستمی به همسر سابق‌اش است، اعتراض کرد.

 

احمد کیارستمی نوشته است: متاسفانه بعد از چاپ دو کتاب بدون مجوزهای کامل، ... نشر نظر، اقدام به چاپ کتابی جدید درباره پدرم کرده است. علاوه بر مشکل مجوز، این کار، عدم رعایت حریم خصوصی است که نه تنها مغایر با اخلاقیات، بلکه برخلاف قانون است. مراتب از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.

 

عباس کیارستمی نویسنده، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، عکاس، نقاش، گرافیست و چهره مطرح سینمای ایران و جهان چند روز بعد از تولدش در ۱۴ تیر ۱۳۹۵ بعد از چند عمل ناموفق  مجبور به ترک ایران شد و چند روز بعد در بیمارستانی در فرانسه درگذشت.

او فیلمسازی تأثیرگذار در سینمای جهان به‌شمار می‌آید و آثار او با استقبال فراوان ناقدان، داوران، کارگردانان، فستیوال‌ها و بنیادهای فرهنگی و هنری جهان روبه‌رو شده‌است.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

مذاکره با پریتی زینتا و زرین خان برای سریال «سلام بمبئی»

سریال «سلام بمبئی» محصول مشترک ایران و هند است.

باغ شیشه‌ای را به سفارش کارگزار پل نیومن ساختم

روایت بهمن فرمان آرا از تولید نخستین فیلم هالیوودی‌اش

واکنش بازیگر زن قزاقستانی به کاربران ایرانی

المیرا تورسین می‌گوید:واکنش شما را نسبت به فیلم درک می‌کنم

داوران جشنواره فجر مشخص شدند

از ساره بیات تا مصطفی کیایی

تب تندِ تاک‌شو در اینترنت

رونق ساخت برنامه‌های گفتگو محور بر بستر اینترنت؛

همایون شجریان برای «قاتل و وحشی» می‌خواند

چهارمین همکاری همایون شجریان و حمید نعمت الله

«بانک زده‌ها» متقاضی جشنواره نیست

جواد اردکانی تصمیم ندارد در جشنواره فیلم فجر شرکت کند

همه چیز درباره جشنواره سی و نهم با 110 فیلم متقاضی

از فیلم‌های مهم تا تکذیب پرکردن فرم از سوی عوامل