تراژیک و بامزه

30 بهمن 1401 20:42
تراژیک و بامزه
ریویوی کوتاهی بر «بلک بری» ساخته مت جانسون

بلک‌بری/BlackBerry” ساخته مت جانسون

محصول کانادا،121 دقیقه

 

🔹خلاصه داستان:دو کارآفرین نامتناسب - مایک لازاریدیس مبتکری کله شق و جیم بالسیلی تاجر بی‌نظیر – با هم به موفقیت جهانی دست پیدا می کند. دستگاهی که یکی از آنها اختراع کرد و دیگری فروخت بلک بری بود، تلفن همراهی که برقراری ارتباط در جهان را تغییر داد.

 

 

 

▪️پیت هامند(ددلاین):

چه کسی می دانست که یک فیلم بیوگرافی کانادایی درباره گوشی هوشمند از شهرت افتاده می تواند اینقدر سرگرم کننده، حتی نیش‌دار و تکان دهنده باشد؟ من  آمده ام  به شما بگویم که «بلک بری» که در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد، همه این ویژگی‌ها را دارد و حتی بیشتر از این هاست. داستان طولانی  و پرپیچ و خم «بلک بری» در دست مت جانسون(کارگردان، بازیگر و یکی از نویسندگان فیلمنامه) با موضوع ظهور و سقوط بلک‌بری، اختراعی انقلالی  که کامپیوتر را با تلفن برای اولین بار در یک دستگاه قرار داد، همزمان به طرز  شگفت انگیزی بامزه، تعلیقی و بی نهایت تراژیک است. «بلک بری»  داستان یک بیزنس   است که همه فیلم ها آن  داستان را دارند و  «بلک بری» با فیلم‌های دیگری که بر داستان‌های نمادین کسب‌وکارهای عصر جدید تمرکز می‌کنند، مانند شبکه اجتماعی، مانی بال و The Big Short  نقاط مشترک فراوانی  دارد. آن فیلم‌ها را فیلمسازانی مانند آرون سورکین و آدام مک‌کی نوشتند و ساختند، و  در «بلک بری» واقعاً سازنده اصلی  آن جانسون را باید در کانون توجه  قرار داد.

 

جانسون کل داستان از اول تا آخر  را به شیوه‌ای بسیار سرگرم‌کننده و سریع بیان می‌کند که شما را میخکوب نگه می‌دارد.  واقعاً متوجه می شوید که با کاراکترها همدلی دارید ، به ویژه با لازاریدیس و فرگین و تیم ناجور آنها متشکل از نابغه های فناوری که دستگاهی در حال تغییر جهان را در دستان خود نگه می دارند، تا زمانی که این کار را  رها می کنند.

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد