جزئیات جدید از کارگردانی حاتمی‌کیا در سریال "موسی(ع)"

24 آبان 1399 15:34
جزئیات جدید از کارگردانی حاتمی‌کیا در سریال "موسی(ع)"
گزارشی از تولید سریال موسی

;
این روزها تهیه‌کننده و گروه سریال "حضرت موسی(ع)" به دنبال کارگردان‌اند. هر روز هم گزینه‌هایی مطرح می‌شود که یکی از این نام‌ها "ابراهیم حاتمی‌کیا" است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چندی است موضوع کارگردانی سریال حضرت "موسی(ع)" مطرح می‌شود. از آنجائیکه جمال شورجه کارگردان اول این مجموعه تلویزیونی دچار بیماری شد و البته با گفت‌وگوی کوتاه با خودِ این کارگردان و سیداحمد میرعلایی تهیه‌کننده این سریال مطلع شدیم که حالِ جمال شورجه رو به بهبودی است. در عین حال بسیاری از کارشناسان و پژوهشگران نگران سرنوشت تولید این مجموعه تلویزیونی‌اند که مثل برخی از کارهای دیگر همچون "امام حسین(ع)" و "ملک سلیمان" و حتی خیلی از کارهای دیگر بلاتکلیف باقی نماند.

در ابتدای بحثِ کارگردان جدید با سیداحمدمیرعلایی تهیه‌کننده سریال گفت‌وگو کردیم و او تأکید کرد: این تصمیم را داریم اما هنوز به کارگردان مشخصی نرسیدیم. گزینه‌هایی وجود دارند که بعد از بررسی، هرچه زودتر وارد پیش‌تولید خواهیم شد. (پیگیری خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد خود جمال شورجه راضی است و در این فکر بوده است که یکی از کارگردان‌های خوب سینما و تلویزیون انتخاب شود و در کنارش کار کند.)

تهیه‌کننده سریال "موسی(ع)" درباره اینکه کارگردان جدید چه مؤلفه‌ای دارد، تصریح کرد: انتخاب این کارگردان جدید کار آسانی نیست. برای ما مهم است که آن شخص قابلیت ساخت کارهای فاخر را داشته باشد. در وهله بعدی به کارهای دینی و مذهبی علاقه‌مند باشد چون امکان دارد تولید این سریال به چهار سال هم برسد. ساخت چنین سریالی آن‌قدر پیچیدگی و سختی دارد که باید توانایی مدیریت و کارگردانی چنین سریالی را داشته باشد. فضای جلوه‌های ویژه را بشناسد و بداند در کجا باید از ویژوآل استفاده شود و در کدام قسمت از سکانس‌های رئال.

بعد از بررسی‌های فراوان پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که به کارگردان‌های بسیاری پیشنهاد شد که بالأخره قرعه به نام ابراهیم حاتمی‌کیا افتاد که این سال‌ها بیشتر در پرده نقره‌ای فعال بوده تا ساخت آثار تلویزیونی. حاتمی‌کیا این روزها در حال بررسی فیلمنامه سریال "حضرت موسی(ع)" است. قرار است فیلمنامه تغییرات اساسی داشته باشد. در جزئیات بیشتر باید به این نکته اشاره کرد که سعید بهمن پور به عنوان سرپرست نویسندگان پروژه قبلی که با شورجه کار می‌کرد در این پروژه هم حضور دارد و خیرالله تقیانی پور کارگردان سریال "نجلا" هم به عنوان دستیار کارگردان و مسئول انتخاب بازیگر همکاری می‌کند.


 

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

سینمای ایران در آیینه جهان

آسیب شناسی بازار فیلم سینمای ایران در جهان

مجبوریم در هند

فیلم رضا درمیشیان در جشنواره پونای هند به نمایش درخواهد آمد.

فیلم‌های واجد شرایط رقابت در اسکار بهترین فیلم اعلام شد

366 فیلم واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم اسکار شناخته شدند

بازگشت رضا گلزار به شبکه خانگی

برنامه تازه مجری «برنده‌باش» در شبکه خانگی

توضیح مسعود ده نمکی درباره ممنوع الکاری سحر قریشی

کارگردان سریال «دادستان» توضیحاتی را ارائه داد.

«جدایی نادر از سیمین» در میان ده فیلم برتر زن محور

از آملی تا انگل

مجید صالحی در «برف آخر»

امیرحسین عسگرپور «برف آخر» را می‌سازد.

غلامرضا سرکوب درگذشت

بازیگر فیلم قیصر،دشنه، کافر در خارج از ایران زندگی را وداع گفت