جشنواره کن آنلاین برگزار نمی‌شود

3 اردیبهشت 1399 17:32
جشنواره کن آنلاین برگزار نمی‌شود
دنیای تصویرآنلاین- مدیران جشنواره جهانی فیلم کن از آخرین مدیرانی بودند که زمان برگزاری جشنواره را تغییر داده و به زمان بهتری موکول کردند.اما شرایط جهان در مسیری نیست که تا ماه ژوئن شرایط اپیدمی بیماری کووید-نوزده کنترل شود و همه چیز نامشخص است.

در جدیدترین مصاحبه با ورایتی، تیری فرمو در پاسخ به احتمال آنلاین برگزار شدن جشنواره می‌گوید:« برای کن، تاریخچه، اثرگذاری و روح جشنواره این مدلی نیست که کار کرد داشته باشد.جشنواره دیجیتال چیست؟رقابت دیجیتالی؟ما با صاحبان آثار وارد مذاکره می‌شویم اگر موافقت کنند. اما تماشای فیلم‌های پل ورهوفن و وس اندرسون روی کامپیوتر؟ کشف تاپ گان ۲ یا soul محصول پیکسار در جایی به غیر از سالن سینما؟ نمایش این فیلم‌ها در سالن‌های سینما به تعویق افتاد: چرا ما باید بخواهیم آنها را زودتر روی ابزار دیجیتالی به نمایش بگذاریم؟»
فرمو ادامه داد:« فیلمسازان با این ایده که آثارشان را روی پرده بزرگ به نمایش دراورند و در رویدادهای هنری مانند جشنواره ها با دیگران به اشتراک بگذارند، انگیزه می‌گیرند.نه به این خاطر که سرنوشت فیلمشان نمایش روی تلفن های آیفون باشد. اگر همه جشنواره ها دارند کنسل می شوند،ما باید به فکر راهی برای نمایش فیلم‌ها و پرهیز از هدر دادن یکسال کنیم. فکر نمی کنم راه حل جایگزین دقیق و بداهه ای برای کن یا ونیز باشد – که با برگزاری دیجیتال به این فکر باشیم که زودتر از آن فراموش نشویم

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

برگزاری نمادین جشنواره کن

نمایش چهار فیلم بلند

بهترین فیلم‌های جشنواره‌های ونیز و تورنتو

به انتخاب شش منتقد هالیوود ریپورتر

شیرطلایی به «سرزمین آواره‌ها» رسید

دو جایزه برای سینمای ایران

جایزه منتقدان برای «جنایت بی‌دقت» و «دشت خاموش»

سه جایزه برای سینمای ایران

گذشته هرگز نمی‌میرد

درباره «رفقای عزیز!» ساخته آندری کونچالوفسکی

بهترین نقش‌آفرینی فرانسیس مک‌دورمند

درباره «سرزمین آواره‌ها» ساخته کلویی ژائو

روایتی نفس‌بر از جنگ

درباره «کجا می‌روی، آیدا» ساخته یاسمیلا ژبانیچ

فیلم‌هایی که در ونیز 100 امتیازی شدند

از «خورشید» تا «سیب‌ها»