جشنواره کن آنلاین برگزار نمی‌شود

3 اردیبهشت 1399 17:32
جشنواره کن آنلاین برگزار نمی‌شود
دنیای تصویرآنلاین- مدیران جشنواره جهانی فیلم کن از آخرین مدیرانی بودند که زمان برگزاری جشنواره را تغییر داده و به زمان بهتری موکول کردند.اما شرایط جهان در مسیری نیست که تا ماه ژوئن شرایط اپیدمی بیماری کووید-نوزده کنترل شود و همه چیز نامشخص است.

در جدیدترین مصاحبه با ورایتی، تیری فرمو در پاسخ به احتمال آنلاین برگزار شدن جشنواره می‌گوید:« برای کن، تاریخچه، اثرگذاری و روح جشنواره این مدلی نیست که کار کرد داشته باشد.جشنواره دیجیتال چیست؟رقابت دیجیتالی؟ما با صاحبان آثار وارد مذاکره می‌شویم اگر موافقت کنند. اما تماشای فیلم‌های پل ورهوفن و وس اندرسون روی کامپیوتر؟ کشف تاپ گان ۲ یا soul محصول پیکسار در جایی به غیر از سالن سینما؟ نمایش این فیلم‌ها در سالن‌های سینما به تعویق افتاد: چرا ما باید بخواهیم آنها را زودتر روی ابزار دیجیتالی به نمایش بگذاریم؟»
فرمو ادامه داد:« فیلمسازان با این ایده که آثارشان را روی پرده بزرگ به نمایش دراورند و در رویدادهای هنری مانند جشنواره ها با دیگران به اشتراک بگذارند، انگیزه می‌گیرند.نه به این خاطر که سرنوشت فیلمشان نمایش روی تلفن های آیفون باشد. اگر همه جشنواره ها دارند کنسل می شوند،ما باید به فکر راهی برای نمایش فیلم‌ها و پرهیز از هدر دادن یکسال کنیم. فکر نمی کنم راه حل جایگزین دقیق و بداهه ای برای کن یا ونیز باشد – که با برگزاری دیجیتال به این فکر باشیم که زودتر از آن فراموش نشویم

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

ایرم هرمان در گذشت

او کشف کارگردان مشهور آلمانی رینر ورنر فاسبیندر بود.

محبوب‌ترین جیمزباندها از نگاه کوئنتین تارانتینو

آخرین فیلم تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود» سال گذشته به نمایش عمومی درآمد که برای برد پیت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را در مراسم اسکار به همراه داشت.

بهترین و بدترین برندگان نخل طلا

مروری بر بهترین انتخاب‌های داوران دوره های مختلف جشنواره جهانی فیلم کن از نگاه تاد مکارتی.

مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش شد/ معرفی سینماهای سرگروه

مدیر جشنواره کن:امسال قطعا جشنواره برگزار نخواهد شد

سرانجام مدیران جشنواره کن کوتاه آمدند

ساندنس متهم ردیف اول!

هالیوود ریپرتر گزارش داد که از ژانویه علائم بیماری کووید-19 در مهمانان جشنواره ساندنس دیده شد.

رضایت رامبد جوان از اکران آنلاین فیلم جدیدش

پس از اکران فیلم «خروج» در قالب سینمای آنلاین که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها مسیر تازه‌ای را در نمایش فیلم‌های سینمایی ایجاد کرده است، «طلا» به تهیه کنندگی مشترک رامبد جوان و محمد شایسته دومین فیلمی است که این مسیر را ادامه می‌دهد.

در آمد واکین فینیکس از «جوکر»

درآمد واکین فینکیس و تاد فیلیپس از فیلم محبوب «جوکر» چقدر بود؟