جنجال بر سر «دیروز»

5 خرداد 1399 11:33
جنجال بر سر «دیروز»
داستان «دیروز» درباره دنیایی بود که هیچ کس گروه مشهور «بیتل» را بخاطر نمی آورد.


دنیای تصویرآنلاین-کمدی رمانتیک علمی-تخیلی «دیروز» ساخته دنی بویل با فیلمنامه ریچارد کورتیس سال گذشته به نمایش عمومی درآمد و با استقبال روبه رو شد. داستان درباره دنیایی بود که هیچ کس گروه مشهور «بیتل» را بخاطر نمی آورد.
فیلم مورد ستایش منتقدان قرار گرفت اما بسیاری از منتقدان اشاره کردند که فیلم اصلا شباهتی به فیلمنامه اصلی ندارد.اگر قرار بود فیلمنامه اصلی تبدیل به «دیروز» شود، با فیلمی تلخ تر و بهتر مواجه بودیم. گویا ریچارد کورتیس فیلمنامه اصلی را در اختیار گرفته ، تغییراتی داده و داستان فیلمنامه را به نام خود تمام کرده است.
جک برت فیلمنامه نویس اصلی «دیروز» است. نام اصلی فیلمنامه «نسخه بازخوانی» است و تفاوت لحن با فیلمنامه ریچارد کورتیس دارد.جک برت می گوید فیلمنامه اصلی درباره یک خواننده و ترانه سرا است- او تنها کسی است که ترانه های بیتل را در دنیا به خاطر دارد-اما هیچ گاه مانند بیتل مشهور و ثروتمند نمی شود وقتی ترانه های بیتل را به نام خودش می خواند و منتشر می کند.
متاسفانه برت فیلمنامه را به کمپانی ورکینگ تایتل فیلمز می‌فروشد و آنها ریچارد کورتیس را وارد بازی می کنند که در تیتراژ نامش به تنهایی به عنوان فیلمنامه نویس درج شد.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

ابتلای آیشواریا رای به ویروس کرونا

او و دخترش هر دو به بیماری کووید-19 مبتلا شدند.

سایفرد:«منک» سخت‌ترین پروژه‎ ای که همکاری کردم

«منک» به رابطه فیلمنامه نویس «همشهری کین» هرمان منکیه وویچ و اورسن ولز می‌پردازد.

شارلیز ترون:زنان هم می‌توانندفیلم های اکشن بسازند

از شارلیز ترون «محافظ قدیمی» این روزها منتشر شده است. ترون به این نظر که فیلمسازان زن نمی‌توانند فیلم اکشن بسازند، می‌خندد.شاهد این مدعا فیلمساز زنی است که فیلم اکشن «محافظ قدیمی» محصول نت‌فلیکس را کارگردانی کرده است. جینا پرینس-بایتوو کارگردان «محافظ قدیمی» است .فیلم برگرفته از کتاب مصوری درباره گروهی سربازان اجیرشده نامیراست. «محافظ قدیمی» از روز دهم ژوئیه از شبکه نت‌فلیکس پخش شده است. ترون به این نظریه که مردان به ساخت فیلم‌های اکشن بیشتر از زنان علاقه دارند، چنین واکنشی نشان می‌دهد:«فکر می‌کنم یک سوتعبیر بزرگ باشد.یک داستانگوی خوب، داستانگوی خوب است.اگر ما تلاش کنیم داستانگویی را به یک جنسیت محدود کنیم،موضوع بسیار مساله دار و جنسیت زده می‌شود.جینا هرگز فیلم اکشن نساخته بود.اما به وضوح علاقه به تحقیق در این ژانر داشت.اگر شما اشتیاق واقعی و علاقه به ساخت فیلمی در این ژانر داشته باشید،زنان هم می‌توانند در این ژانر فیلم سازی کنند.» ترون می‌گوید صنعت سینما از روزگاری که کاترین بیگلو فیلمساز زنی بود که فیلم اکشن می‌ساخت، پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است. «بیگلو از معدود فیلمسازان زن- حالا نگوییم تنها فیلمساز زن- بود که در این ژانر فیلم می‌ساخت.» ترون در ادامه به پتی جنکینز اشاره می‌کند که با او «هیولا» را در سال2003 ساخت و حالا به کارگردان فیلم‌هایی چون «زن شگفت انگیز» تبدیل شده است.

داونی جونیر:امیرخان تام هنکس سینمای هند است

دوانی جونیر فیلم «مالیات» ساخته آشوتوش گواریکار را دیده است.

آنتونی مک‌کی درست می‌گوید

همصدایی برادران روسو با آنتونی مک‌کی

در جستجوی داستان‌های زمانه

گوادانینو :«نخستین صورت زخمی ساخته هوارد هاکس درباره دوران ممنوعیت‌ها بود. پنجاه سال بعد الیور استون و برایان دی پالما نسخه خودشان را ساختند که با فیلم هاکس تفاوت بسیار داشت

فیلمسازی در قرنطینه!

نام این فیلم «مالکوم و مری/ Malcolm & Marie» است

سورنتینو دست خدا را می‎‌سازد

پس از سال‌ها پائولو سورنتینو به زادگاهش برمی‌گردد.