دلخوری فیلمسازان برزیلی از رئیس جمهورشان!

6 اسفند 1398 18:46
دلخوری فیلمسازان برزیلی از رئیس جمهورشان!
دنیای تصویرآنلاین-با حضور کلبر مندوسا فیلهو در میان داوران امسال جشنواره جهانی فیلم برلین و حضور بیست فیلم در بخش های مختلف جشنواره از برزیل ، امسال برزیل نقش فعالی در برلین دارد.

پس از آنکه ریس جمهور راست افراطی این کشور ژائیر بولسورانو  بودجه های فرهنگی را قطع کرد، خشم بسیاری از اهالی هنر را برانگیخت و امسا ل جشنواره برلین نیز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفت.

مندوسا در مراسم افتتاحیه به این موضوع اشاره کرد که (حضور در جشنواره برلین) بهترین لحظه در سینمای برزیل است که داشته ایم.آنهم در دورانی که هر روز صنعت سینمای محلی حقیر شمرده می شود.

مدیر هنری برلین کارلو چاتریان گفت  که از ترس کاهش بودجه فرهنگی بسیاری از فیلمسازان برزیلی عجله دارند تا فیلم هایشان را کامل کنند. البته چاتریان تصریح کرد که  حضور پررنگ فیلمسازان برزیلی در این دوره ازجشنواره برلین ارتباطی به رفتار رئیس جمهور این کشور ندارد.

او گفت:«زمانی که فیلم ها را انتخاب می کنیم به ملیت ها نگاه نمی کنیم.این اولویت ما نیست.اولویت ما این است که چطور فیلمی غافلگیرمان کند.»

 

اما امسال این اولین بار نیست که علیه رئیس جمهور برزیل در برلین سخنانی مطرح می شود.سال گذشته نیز فیلمی در برلین حضور داشت که کارگردانش آن را از اولین محصولات فرهنگی علیه  آنچه بولسورانو نمایش می دهد دانست.

دو فیلمساز برزیلی مارکو دوترا و گوترادو که فیلم «همه مردگان» را در بخش مسابقه دارند خود شان را خوش شانس توصیف می کنند  که بودجه ی که برای فیلمشان داشتند قطع نشد.

دوترا اعتقاد دارد که در سال های گذشته سینمای برزیل به شکوفایی رسیده . حالا نباید این جنبش به دلیل سیاست های جدید  متوقف شود. او باور دارد که در حال حاضر مهم ترین چیز تداو م فیلمسازی است حتی اگر با گوشی موبایل باشد.

مندوزا نیز با دوترا هم عقیده است.

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

احتمال تاخیر در برگزاری جشنواره برلین

کرونا کماکان بر جشنواره ها تاثیرگذار است.

جشنواره برلین 2021 برگزار می‌شود

تغییر در جوایز بازیگری

بهنام بانی مقابل دوربین «گشت ارشاد۳»

به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلمبرداری فیلم‌ سینمایی «گشت ارشاد ۳» به تهیه کنندگی وکارگردانی سعید سهیلی اواخر هفته گذشته در تهران با حضور مسعود کیمیایی آغاز شده و در ادامه فیلمبرداری این فیلم، بهنام بانی خواننده پاپ جلوی دوربین رفت.

ایرم هرمان در گذشت

او کشف کارگردان مشهور آلمانی رینر ورنر فاسبیندر بود.

محبوب‌ترین جیمزباندها از نگاه کوئنتین تارانتینو

آخرین فیلم تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود» سال گذشته به نمایش عمومی درآمد که برای برد پیت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را در مراسم اسکار به همراه داشت.

مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش شد/ معرفی سینماهای سرگروه

رضایت رامبد جوان از اکران آنلاین فیلم جدیدش

پس از اکران فیلم «خروج» در قالب سینمای آنلاین که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها مسیر تازه‌ای را در نمایش فیلم‌های سینمایی ایجاد کرده است، «طلا» به تهیه کنندگی مشترک رامبد جوان و محمد شایسته دومین فیلمی است که این مسیر را ادامه می‌دهد.

در آمد واکین فینیکس از «جوکر»

درآمد واکین فینکیس و تاد فیلیپس از فیلم محبوب «جوکر» چقدر بود؟