دنیای درون...

7 مرداد 1401 18:35
دنیای درون...
واکاوی تفاوت مریلین مونرو و نورماجین در «بلوند»


«بلوند» ساخته اندرو دامینیک درباره یک چهره واقعی و براساس رمان جویس کارول اوتس به همین عنوان است که سال 2000 منتشر شد و یک مدیتیشن داستانی درباره مونرو،هزینه شهرت،نقاط ضعف او است. «بلوند» که در بخش مسابقه رسمی جشنواره ونیز پذیرفته شده همان فضای سوررئال، رویکرد رویاگون کتاب را دارد.

اوتس فیلم «بلوند» را دیده و در یادداشت کوتاهی تحسین نموده است. در بخشی از این یادداشت می‌نویسد:«حیرت آور، درخشان، بسیار آزاردهنده و [شاید به طرز شگفت انگیزی] تفسیری کاملاً «فمینیستی» است... مطمئن نیستم که هیچ کارگردان مردی تا به حال به چنین دستاوردی رسیده باشد.)
..
درجه‌بندی NC-17 فیلم به حد کفایت سروصدا ایجاد کرده است، و درجه بندی نامعمولی برای یک فیلم جریان روز به شمار می رود. یکی از علل چنین درجه بندی دیالوگ‌های فیلم است.
.
آنا دی آرماس جامه مریلین مونرو را در «بلوند» برتن کرده است. بازیگری که با «چاقوهای آخته»، «زمانی برای مردن نیست» بیش از گذشته جایی برای خود در هالیوود باز کرده است. بازی در چنین نقشی بزرگترین چالش دی آرماس تا به امروز بوده است.
.
دی آرماس می‌گوید:«جاه طلبی‌های اندرو از همان ابتدا خیلی شفاف بود که چه نسخه ای از زندگی مریلین مونرو باید ارائه شود. او می خواست دنیا تجربه کند که صرفا مریلین نبودن و نورما جین بودن چه احساسی داشت.من چنین نگاهی را بسیار جسورانه یافتم و برداشت فیمینستی از داستان او دریافتم.»

«بلوند سخت ترین نقشی بود که به عنوان بازیگر تا حالا انجام داده ام. یک سال آماده سازی-تحقیقات و لهجه و هرچه تصورش را کنید، طول کشید. خواندن منابع، صحبت با اندرو برای ماه ها و ... سه ماه بی استراحت فیلمبرداری داشتیم، یک برنامه زمان بندی دیوانه کننده بود.»

.
آنا دی آرماس «بلوند» را زیباترین فیلمی می‌داند که تا حالا بازی کرده است.
«فیلم بسیار خاصی است و قریحه اندرو است. او یکی از بهترین فیلمسازانی است که تا کنون همکاری داشتم.»
 

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد