راه یابی فیلم «تفریق» به جشنواره تورنتو

13 مرداد 1401 20:28
راه یابی فیلم «تفریق» به جشنواره تورنتو
حضور «تفریق» در جشنواره‌های خارجی بلامانع است.


جدیدترین ساخته مانی حقیقی در بخش رقابتی «پلتفورم» است.

.جشنواره تورنتو فهرست ده فیلم بین المللی را در بخش رقابتی «پلتفورم» اعلام کردند که فیلم جدید مانی حقیقی «تفریق» با بازی نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی یکی از آنها ست.
.
«امیلی» ساخته فرانسیس اوکانر افتتاحیه بخش «پلتفورم» است که به زندگی امیلی برونته می‌پردازد و نقش برونته را اما مک‌کی ایفا می‌کند. نویسنده بلندی‌های بادگیر در سن سی سالگی درگذشت. ده فیلم در این بخش نمایش خواهد داشت از جمله «شوهر تورا» ساخته ریما دس از هند،«تندر« ساخته کارمن ژاکیه از سوئیس،«جاذبه» ساخته سدریک آیدو از فرانسه و...

.
این بخش سال 2015 به جشنواره تورنتو اضافه شد و به نام فیلم دوم جیا ژانکه «پلتفورم» نامیده شده است. جایزه نقدی این بخش 20 هزار دلار است.فهرست نام داوران بخش «پلتفورم» هنوز اعلام نشده است.


مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی از بلامانع بودن حضور فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی در جشنواره‌های خارجی خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حرکت بر مدار قانون به نفع سینماگران است و از حواشی احتمالی که ممکن است دامن آثار یا صاحبان آثار را بگیرد، جلوگیری می‌کند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی، پس از اعلام رسمی سازمان سینمایی مبنی بر اخذ مجوزهای لازم برای هرگونه نمایش در خارج از کشور، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان آثار نسبت به تبعیت از قوانین و مقررات نمایش فیلم در خارج از کشور احترام قائلند و هرگونه حضور در جشنواره ها یا اکران عمومی در خارج از کشور را منوط به اخذ مجوزهای لازم می‌دانند که این خود جای تقدیر از فیلمسازان و دست اندرکاران تهیه و تولید فیلم‌ها دارد.

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم با اشاره به حضور فیلم سینمایی «تفریق» جشنواره‌های خارجی عنوان کرد: این فیلم نیز از این امر مستثنی نبوده و طی چند ماه اخیر نسبت به درخواست صدور پروانه نمایش اقدام کرده و در تعاملی دوسویه با سازمان سینمایی، همکاری کامل داشته است.

وی ادامه داد: از نظر این اداره‌کل، حضور فیلم «تفریق» در جشنواره‌های خارجی بلامانع است و مطابق با مقررات و آیین نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند بدون دغدغه در خارج از کشور به نمایش گذاشته شود.


 

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد