تمهیدات یک سالن نمایش برای روزهای کرونایی

صندلی‌های کم‌تر، با ماسک!

13 اردیبهشت 1399 15:32
صندلی‌های کم‌تر، با ماسک!
تمهیدات یک سالن نمایش برای روزهای کرونایی

سالن نمایش «برینگتن استیج کامپنی» در برکشایر بجای کنسل کردن برنامه نمایش‌ها،تصمیم گرفته فصل تابستان برنامه‌های محدودی را  با اجرای ضوابط  روی صحنه ببرد.

سالن «برینگتن استیج کامپنی» که در پیستفیلد، ماساچوستس واقع شده است. این سالن به جای  نمایش‌های موزیکال که  بخاطر چنین نمایش‌هایی شهرت دارد، تصمیم به روی صحنه بردن نمایش‌های تک نفره و نمایشنامه‌هایی که کمترین ارتباط میان شخصیت‌ها را داشته باشد و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند، در دوران پاندمی کرونا گرفته است.

اما  تمام ماجرا به انتخاب چنین نمایش‌هایی ختم نمی‌شود. سالن حدود هفتاد درصد از صندلی‌های خود را حذف کرده تا هر تماشاگر فضا و فاصله کافی از تماشاگر کناری داشته باشد. بدین ترتیب تماشاگران کم‌ترین برخورد را با همدیگر را زمان ورود و خروج پیدا می‌کنند.

با توجه به کم بودن نمایش‌ها در تابستان امسال حتی برای استفاده از سرویس‌های بهداشتی نیز صف به وجود نمی‌آید. هر تماشاگر زمان کافی برای ضدعفونی کردن دست‌های خود  در سرویس‌های بهداشتی دارد.

تمام مسوولان بلیت فروشی باید ماسک بزنند.

مدیرهنری سالن «برینگتن استیج کامپنی»، جولین بوید می‌گوید:«می‌خواهم راهی برای به روی صحنه بردن تئاتر زنده پیدا کنم. چون قلب و روح من روی صحنه است. تا پایان تابستان  شاید برخی از مردم بخواهند بیرون از خانه بیایند. برای من اهمیت دارد که تلاش خودمان را انجام دهیم. »

 بوید می‌گوید انتظار درآمد   از  این طرح ابتکاری‌اش ندارد.چون نرخ بلیت‌ها نیز پایین‌تر از نرخ بلیت‌های شرایط عادی است.اما او امیدوارست به دلیل کم هزینه بودن نمایش‌ها با استقبال روبه رو شوند.

«برینگتن استیج کامپنی» تنها سالنی نیست که می‌خواهد تابستان نمایش روی صحنه ببرد.«برکشایر تیه‌تر گروپ» که در همان حوالی «برینگتن استیج کامپنی» قرار دارد، از ماه اوت تصمیم به بازگشایی سالن را دارد. «برینگتن استیج کامپنی» نیز ماه اوت برنامه‌های خود را شروع خواهد کرد.

این سالن برخلاف سال‌های دیگر برای فصل تابستان فقط 50 نفر را استخدام می‌کند که حالت عادی تعداد استخدام‌های موقتی 230 نفر بود.

بوید در نظر دارد درجه حرارت  کارمندان را هرروز چک کند.

نمایش افتتاحیه «هری کلارک» به کارگردانی دیوید کیل خواهد بود. نمایشی  تک نفره درباره یک تبهکار.یک برنامه نمایش نامه خوانی  درباره النور روزولت با اجرای هریت هریس از دیگر برنامه های این سالن خواهد بود.

منبع:نیویورک تایمز/ایران تئاتر

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها ۱۹درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

فیلم تئاتر«همیلتون» در شبکه دیزنی پلاس

فیلم تئاتر «همیلتون» که قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما به نمایش عمومی درآید،به دلیل شرایط موجود ژوئیه امسال از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.

نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

متولی نظارت بر فیلم_تئاترها کیست؟/مذاکره با مدیران سازمان سینمایی

رئیس شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر از پیشنهاد مدیرکل هنرهای نمایشی جهت برگزاری نشستی با مسئولان سازمان سینمایی به منظور تسهیل در صدور مجوز پخش فیلم - تئاترها در فضای مجازی، خبر داد.

وداع با پیرمرد دریای ترجمه

قلمش برای مترجم‌ها کلاس درس است.

دوست دارم در خاطرتون بمانم

«دوست ندارم دلتون برام تنگ بشه، دوست دارم در خاطرتون باشم.» این پاسخ آل پاچینو به سوال «مایلید چگونه در خاطره ها بمانید؟» بوده است. آل پاچینو امروز بیست و پنجم آوریل هشتاد ساله شد.

برایان دنهی درگذشت

برایان دنهی که در سینما با فیلم «اولین خون» و در تئاتر با نمایش‌هایی از آنتون چخوف، ویلیام شکسپیر، یوجین اونیل روی صحنه شهرت داشت در سن هشتادو یک‌سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت.