برای سرگرم نگه داشتن دوستداران تئاتر در دوران کرونا

نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

24 اردیبهشت 1399 14:32
نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت
این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

نشنال تیه‌تر چهار عنوان  جدید از اجراهای ضبط شده را در کانال یوتیوب به صورت رایگان برای علاقمندان به تئاتر به اشتراک می‌گذارد.

این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال 1974 و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

«روز چهاردهم ماه می» نمایش وقایع نگاری آرایشگاه نوشته انیو المس به کارگردانی بیژن شیبانی  منتشر می‌شود که به اتفاقات و گفتگوهای مختلف در یک آرایشگاه مردانه می پردازد.

در این اثر نمایشی فیسایو آکیناد، حامد انیماشاون، پیتر بانکول، مینارد ازیاشی، سیمون مانیوندا، پاتریک نیامبانا، سایریل نری، کوامی اودوم، سول ریمی، عبدول سالیس، دیوید وبر و آنتونی ولش که همگی از بازیگران سیاه پوست تئاتر هستند، به ایفای نقش می پردازند. این نمایش سال 2018 در نشنال تیه‌تر شهر لندن به روی صحنه رفته بود. بیژن شیبانی کارگردان جوان ایرانی الاصل است.

اجرایی از«اتوبوسی به نام هوس» اثر مشهور تنسی ویلیامز که یکبار دستمایه فیلم مشهوری به همین نام با بازی  ویوین لی نیز بوده،  در روز بیست و یکم ماه می در کانال یوتیوب نشنال تیه‌تر منتشر می‌شود. گیلیان اندرسون نقش بلانش را بازی می‌کند. کارگردانی این اجرا را بندیکت اندروز در سال 2014 برعهده داشته است.

نمایش کمدی سیاسی «این خانه» نوشته جیمز گراهام  و به کارگردانی جرمی هرین در سال 2013 ضبط شد. روز  بیست و هشتم ماه مه این اجرا پخش می‌شود.

«کوریولانوس» اثر شکسپیر به کارگردانی  جوسی رورکی با بازی تام هیدلستون سال  2013 به روی صحنه رفته بود. این اجرا روز چهارم ژوئن منتشر می‌شود.

تمامی عناوین یاد شده ساعت هفت شب به وقت محلی و به مدت هفت روز روی کانال یوتیوب نشنال تیه‌تر شهر لندن رایگان قابل دریافت هستند.

تماشاگران می‌توانند در ازای تماشای رایگان این اجراها کمک‌های مالی خود را به نشنال تیه‌تر یا دیگر سالن‌های تئاتر واریز کنند.

 برای سرگرم نگه داشتن و بالا بردن اطلاعات نشنال تیه تر شهر لندن پرسش هایی را هم از علاقمندان مطرح می‌کند. این پرسش ها توسط چهره های شناخته شده‌ای طرح شده اند. به عنوان مثال چهره هایی مانند ایملدا استنتون ،لوسین مساماتی... این سوالات را طرح کرده اند.

سایت ایران تئاتر

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

نمایش تاج و تخت در برادوی

همکاری جرج مارتین برای به روی صحنه آوردن نمایش بازی تاج و تخت

«حاجی فیروز»ونژادپرستی!

واکنش علی نصیریان به ابلاغیه عجیب شهرداری

گامبی وزیر روی صحنه تئاتر

امتیاز کتاب را کمپانی لول فوروارد خریداری کرد.

تئاتر را حمایت کنیم

درخواست پرویز پرستویی از هنرمندان

کریستفر پلامر درگذشت

ستاره آوای موسیقی در سن 91 سالگی دارفانی را وداع گفت.

فرانسیس مک‌دورمند به کمک تماشاخانه پرفورمینگ گاراج شتافت

کمک بازیگر تحسین شده به احیای سالن تئاترهای تجربی

تقدیر از سام مندس و فوبی والر بریج

نشریه استیج از هنرمندانی که سال گذشته به تئاتر کمک رساندند، تقدیر خواهد کرد.

ربکا لوکر درگذشت

بازیگر نامزد سه جایزه تونی