تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

8 خرداد 1399 15:51
نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند
ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها ۱۹درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

کمپانی ایندیگو این پرسشنامه را برای 192 سازمان فرهنگی و سالن‌های نمایش فرستاد که این سالن ها شامل رویال آلبرت هال،سات بنک سنتر،باربیکن و... می‌شد.

یه گزارش ایران تئاتر از روز شانزدهم ماه مارس درب تمام سالن‌های اجراهای زنده و هنری در انگلستانبسته شده است. بیش از هشتاد و شش هزار نفر در این همه پرسی شرکت جستند.

47درصد از پاسخ ها به اهالی تئاتر،29درصد مراکز هنری،15درصد سالن های برگزاری کنسرت،5 درصد  گروه های ارکستر ، گروهای باله واپرا 5درصد ودیگران 3درصد در همه پرسی شرکت کردند.

با وجودی که 93درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که دلشان برای اجراهای زنده تنگ شده است،74درصد دلشان برای اخبار و شایعه های هنری تنگ شده و تنها  17درصد اعلام کردند که از حالا برای رویدادهای زنده هنری در آینده، حاضرند پیش خرید انجام بدهند.

35درصد برای اجراهای ماه های سپتامبر/اکتبر،24درصد برای اجراهای نوامبر/دسامبر و 26درصد برای اجراهای ژانویه و ماه های بعد از آن بلیت پیش خرید می کنند.فقط 4درصد از انها حاضراست برای اجراهای ماه ژوئن بلیت تهیه کند. این آمار 5درصد برای ماه ژوئیه و 4درصد برای ماه اوت است.

در مجموع 41درصد ترجیح می‌دهند برای 4 ماه آینده بلیت هیچ اجرایی را پیش خرید نکنند.در کل 19درصد حاضرند در صورت بازگشایی سالن ها در این سالن ها اجراهای زنده را تماشا کنند و از میان این 19درصد، گروه سنی بالای 65 سال14درصد و زیر35 سال26درصد هستند.

براساس این آمار کمترین  علاقه  برای اجراهای زنده در چهار ماه آینده به  دو حوزه تئاتر وکنسرت برمی گردد.

75درصد از پاسخ دهندگان با رعایت فاصله اجتماعی در محل اجراها احساس امنیت بیشتری دارند.این پروتکل رعایت فاصله اجتماعی شامل  پرهیز از حضور در صف های طولانی(72درصد)، حضور کمتر جمعیت در محل ها(76درصد) و فاصله دو متری میان صندلی‌ها(65درصد) می‌شود.

78درصد از پاسخ دهندگان اهل بریتانیا،11درصد اهل ولز، 8درصد اهل اسکاتلند،2درصد از گروه های برگزار کننده تور و یک درصد اهل ایرلند بوده اند.

 

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

گلاب آدینه با «جنت مکان، خلد آشیان» روی صحنه می‌رود

محمد حاتمی قصد دارد نمایش «جنت مکان، خلد آشیان» را با بازی گلاب آدینه روی صحنه ببرد.

به تاخیر افتادن نمایش هیو جکمن در برادوی

افتتاحیه نمایش «مرد موسیقی» با حضور هیوجکمن بازیگر شناخته شده استرالیایی در برادوی به تاخیر افتاد.

ایفای نقش هملت در 81 سالگی!

ایان مک‌کلن بازیگر سینما؛ تئاتر وتلویزیون در سن هشتاد و یک سالگی نقش هملت را ایفا خواهد کرد.

برای نجات تئاتر انگلستان به کمک دولت نیاز است

جودی دنچ بازیگر مشهور تئاتر، تلویزیون و سینما اطمینان ندارد که بتواند شاهد بازگشایی سالن‌های تئاتر انگلستان پس از شیوع بیماری کووید-۱۹ در جهان باشد

سر ایان هولم درگذشت

ایان هولم بازیگری تحصیل کرده در مکتب شکسپیر بود که برای علاقمندان سینما با بازی در فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها»، «ارابه‌های آتش» و «بیگانه» شهرت داشت.

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

فیلم تئاتر«همیلتون» در شبکه دیزنی پلاس

فیلم تئاتر «همیلتون» که قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما به نمایش عمومی درآید،به دلیل شرایط موجود ژوئیه امسال از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.

نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.