گزارشی از نمایش‌های دیزنی در برادوی

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

1 خرداد 1399 13:33
پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»
تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

کمپانی دیزنی تهیه کننده نمایش موزیکال «یخ‌زده» برگرفته از انیمیشنی به همین نام  است و در برادوی روی صحنه بود تا اینکه پاندمی ویروس کرونا درب سالن‌های تئاتر برادوی را بست. تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

اما  اجرای نمایش «علاالدین» و «شیرشاه» کماکان  ادامه خواهد داشت.دو نمایش مذکور نیز براساس دو انیمیشن محبوب از دیزنی است.

قرار است از دکور و لباس‌های طراحی شده در «یخ زده» برای اجراهای بین‌المللی نمایش در شهرهای سیدنی، لندن، توکیو و هامبورگ در سال آینده استفاده شود.

در حقیقت «یخ‌زده» نخستین نمایشی است که به دلیل پاندمی ویروس کرونا دیگر روی سن نخواهد رفت.

نخستین بار نمایش «یخ زده» ماه مارس سال 2018 در سالن سنت جیمز تیه‌تر شهر نیویورک اجرا شد.و تا زمانی که به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی سالن‌های برادوی را نبسته بودند، نمایش اجرا می‌شد.

توماس شوماخر  مدیر تولیدات تئاتر دیزنی می‌گوید:«به چند دلیل تصمیمی که گرفتیم سخت بود.نخست به این علت که باور داریم سه نمایش ما  در چشم انداز جدید برادوی می‌تواند به اجرا ادامه بدهد.»

نمایش‌های «علاالدین» و «شیرشاه» که مدتهاست روی صحنه است، با بازگشایی مجدد سالن‌های برادوی دوباره اجرا خواهند داشت.

در حقیقت «یخ‌زده» در میان سه نمایش ضعیف‌ترین استقبال را داشت . برای این نمایش  بالغ بر25 تا 30 میلیون دلار هزینه شد و انتظارها از سودآوری به اندازه میزان استقبال از فیلم انیمیشن «یخ زده» بالا بود اما در چند هفته نخست آغاز اجراها، استقبال از «یخ زده» خوب ارزیابی شد ، هفته‌ای دو میلیون دلار بلیت می‌فروخت.اما در دو سال گذشته نمایش «یخ زده» با افت مخاطب روبه‌رو شده و .پیش از بسته شدن سالن‌ها  رقم فروش بلیت به هفته‌ای یک میلیون دلار رسیده بود.

در مجموع از زمان آغاز نمایش «یخ زده» در برادوی در سال 2018، 155 میلیون دلار فروخته است. نمایش «علاالدین» طولانی‌ترین زمان اجرا در برادوی را دارد و از سال 2014 روی صحنه است. این نمایش 461.9 میلیون دلار بلیت فروخته است. «شیرشاه» از سال 1997 در برادوی اجرا می‌شود و بیش از یک میلیارد و شصت میلیون دلار بلیت فروخته است.

دیزنی درنظر دارد نمایش «دیو و دلبر»( براساس انیمیشن محبوب دیو و دلبر) را در برادوی تولید کند.البته توری که  برای اجرای نمایش «دیو و دلبر» برگزار خواهد شد جمع و جور تر از تور نمایش «علاالدین» است. مدیران بخش تئاتر دیزنی، دربرنامه تولید نمایش‌های «کتاب جنگل»(در ایران پسرک جنگلی) و «هرکول» ، «عروس شاهزاده» را مدنظر دارند.

همچنین نمایش برنده جایزه تونی «آیدا» را در بهار سال 2022 در آلمان روی صحنه خواهند برد.

منبع:ای.بی.سی/ایران تئاتر

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها ۱۹درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

فیلم تئاتر«همیلتون» در شبکه دیزنی پلاس

فیلم تئاتر «همیلتون» که قرار بود اکتبر سال ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما به نمایش عمومی درآید،به دلیل شرایط موجود ژوئیه امسال از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شود.

نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

متولی نظارت بر فیلم_تئاترها کیست؟/مذاکره با مدیران سازمان سینمایی

رئیس شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر از پیشنهاد مدیرکل هنرهای نمایشی جهت برگزاری نشستی با مسئولان سازمان سینمایی به منظور تسهیل در صدور مجوز پخش فیلم - تئاترها در فضای مجازی، خبر داد.

صندلی‌های کم‌تر، با ماسک!

تمهیدات یک سالن نمایش برای روزهای کرونایی

برایان دنهی درگذشت

برایان دنهی که در سینما با فیلم «اولین خون» و در تئاتر با نمایش‌هایی از آنتون چخوف، ویلیام شکسپیر، یوجین اونیل روی صحنه شهرت داشت در سن هشتادو یک‌سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت.

اجرای نمایش در دنیای کرونایی ادامه دارد

در روزهایی که سالن‌های سینما، تئاتر، اپرا، نمایشگاه‌های هنری، موزه‌های جهان به دلیل شیوع و اپیدمی بیماری کووید-نوزده در دنیا تعطیل شده اند هنرمندان عرصه نمایش در دنیا چه فکری کرده اند ؟

مونیکا بلوچی: هنوز از صحنه تئاتر می‌ترسم

دنیای تصویرآنلاین-مونیکا بلوچی نقش ماریا کالاس را در نمایشی در شهر پاریس روی صحنه برده است. اما او با وجودی که بیش از چهل سال است مقابل دوربین سینما می‌رود اما می‌گوید هنوز از صحنه نمایش ترس دارد.