یک قدم به سوی اسکار

28 شهریور 1401 11:21
یک قدم به سوی اسکار
جشنواره تورنتو برندگانش را شناخت

.پس از دو هفته و نمایش فیلم‌های متنوع سرانجام جشنواره تورنتو 2022 به کار خود پایان داد و مهم‌ترین جایزه جشنواره که جایزه تماشاگران است اهدا شد.

رقبای این جایزه فیلم‌هایی چون «بنشی‌های اینیشرین»، «زنان سخن‌گو»،«خانواده فبلمن» بودند. فیلم‌هایی که توجه منتقدان را جلب کردند.

.

اما در نهایت جایزه نخست به استیون اسپیلبرگ و «خانواده فبلمن» اهدا شد.انتخاب دوم در این شاخه فیلم «زنان سخنگو» ساخته سارا پولی و انتخاب سوم قسمت دوم «چاقوهای آخته» با عنوان Glass Onion: A Knives Out Mysteryساخته رایان جانسون بود.

 

.

اسپیلبرگ پیشتر گفته بود که خانواده فبلمن شخصی‌ترین فیلم اوست. معمولا فیلمی که جایزه تماشاگران را در جشنواره تورنتو برنده می‌شود در مراسم اسکار نیز نامزد و مدعی جدی است، تاریخچه جوایز جشنواره تورنتو این نکته را ثابت می‌کند.

.

 

جایزه بهترین مستند جشنواره به «یخ سیاه» ساخته هوبرت دیویس ، انتخاب دوم این رشته مستند «مایا و موج» ساخته استفانی جانسون و انتخاب سوم«752 یک عدد نیست» ساخته بابک پیامی بود و جایزه تماشاگران بخش «جنون نیمه شب» به فیلم داستان ال یانکوویچ ساخته اریک اپل اهدا شد.

جایزه فیپرشی به «آخر هفته غزه» ساخته بسیل خلیل و جایزه نتپک به Sweet As داده شد.جایزه تماشاگران بخش پلتفورم به Riceboy Sleeps ساخته آنتونی شیم رسید.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد