10 نکته درباره آنتونی هاپکینز

17 فروردین 1400 06:31
10 نکته درباره آنتونی هاپکینز
سر آنتونی هاپکینز نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر مرد نقش نخست برای «پدر» است.

 

آنتونی هاپکینز -نامزد جایزه اسکار برای «پدر» -یکی از جذاب‌ترین نقش آفرینی‌های سال را در این فیلم ارائه داده، نقش پدری که  او را زوال عقل  رفته رفته در خود فرو می‌برد.

سر آنتونی هاپکینز همیشه به دنبال نقش‌های متفاوت  است اما چند نکته است که شاید درباره این بازیگر ندانید.

1-سال‌ها پیش یک آلبوم موسیقی کلاسیک منتشر کرد.هاپکینز نه تنها یک بازیگر چیره دست بلکه موسیقی‌دان است.نام تنها آلبوم او «آهنگساز» است که ادای دینی به زادگاه اوست . و قطعاتی از جز،پیانو دارد. 

2-ابتلابه بیماری آسپرگر. هاپکینز در 77 سالگی به بیماری آسپرگر مبتلا شد. آسپرگر نوعی اوتیسم است.او یکبار در مصاحبه با دیلی میل گفته بود:«من به ضیافت‌ها نمی‌روم. دوستان چندانی ندارم. درمورد اوتیسم بشدت سوتفاهم شده، اغلب مردم در سن میانسالگی به آن دچار می‌شوند.»

3-درجوانی مارکسیست بود.هاپکینز از طبقه کارگر برخاسته.قابل درک است که در جوانی طرفدار چپ‌ها باشد.در مصاحبه‌ای گفته بود:«پدرم بشدت طرفدار جناح چپ بود.پدرش هم.من در چنین فضای رشد کردم.»

4-نقش یک دورگه را بازی کرد. هاپکینز در«ننگ بشری» نقش یک سیاه پوست را بازی کرد.او نقش پرفسور کولمن سیلک را ایفا می کرد . فیلم نقدهای منفی گرفت.

5-الکلی بود. هاپکینز بشدت الکلی بود اما نوشیدن مشروب را ترک کرد.او به دانشجویان دانشگاه ولز در یک سخنرانی گفته بود که می توانستم در ولز از فرط باده گساری بمیرم.او به عنوان ناشناس در یک بازپروری ثبت نام کرد و اعتیاد خودش را ترک کرد.

6-مدتهاست با دخترش قهر است.هاپکینز رابطه خوبی با دخترش ابیگیل ندارد. که یک موسیقیدان جاز است.حدود 20 سال است که ابیگیل و او همکلام نشده اند.انتونی علاقه‌ای به داشتن رابطه با ابیگیل ندارد.یکبار از او پرسیدند چرا پاسخ های شما آنقدر سرد است؟ او جواب داد :«چون زندگی سرد است.»

7- از رفتارهای واینستاین خبر داشت. هاپکینز در مصاحبه با روزنامه گاردین گفته بود خبرداشته هاروی واینستاین زن‌ها را آزار می دهد بنابراین دیگر با او کار نکرده.اما او در 2010 در «بایک غریبه سیاه بلند قامت ملاقات می کنی» ساخته وودی آلن ایفای نقش کرد وسپس از همکاری با آلن ابراز پشیمانی کرد.

8-گذشته‌ای پر از فقر داشته. صدای خاص او  و رفتار هاپکینز شاید ما را به اشتباه بیاندازد که او از خانواده ای ثروتمند است. اما هاپکینز در فقر بزرگ شد.یکی از بازیگران دهه پنجاه و شصت میلادی و برخاسته از طبقه کارگر است.ابتدا وارد صحنه تاترشد. و به رویال آکادمی راه یافت.

9-حضور کوتاه در «سکوت بره‌ها». نام هاپکینز با سکوت بره‌ها و شخصیت هانیبال لکترگره خورده. اما هاپکینز تنها شانزده دقیقه در این فیلم حضور دارد و بخاطرش اسکار بهترین بازیگر مرد نقش نخست را گرفته.

10-ازدواج موفقی با زنی جوان.سال 2003 با استلا ازدواج کرد که  47 ساله بود و هاپکینز 65 سال داشت. این دو 18 سال است که زندگی مشترک موفقی دارند.این دو در مالیبو زندگی می کنند.

 

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

.همکاری کیت بلانشت با تاد فیلد

پس از پانزده سال تاد فیلد پشت دوربین می‌رود

رکورد بیشترین تعداد نامزدی اسکار

از «تایتانیک» تا «لالالند»

تاثیر نقدهای منفی بر بازیگر «بازی تاج و تخت»

مایکل مک‌الاتون از تاثیر نقدهای منفی فصل هشتم سریال می‌گوید

20 نقش‌آفرینی برتر آنتونی هاپکینز

از «پدر» تا «پیکاسوی نجات یافته»

تو را بازنده تربیت نکردم

نصیحت آمیتاب باچان به آبیشک باچان

«سرزمین آواره‌ها» و «زن جوان خوش آتیه» برندگان اصلی بفتا

مراسم شب دوم بفتا برگزار شد.

فهرست برندگان جوایز انجمن کارگردانان آمریکا

کلویی ژائو در یک قدمی اسکار

برندگان روز اول مراسم بفتا

فیلم بلک باتم ما رینی در روز اول بیشترین تعداد جوایز را گرفت.