جولان دادن کرونا میان ستاره‌های سینما

28 مهر 1399 15:51
جولان دادن کرونا میان ستاره‌های سینما
گلزار و محمدزاده به کرونا مبتلا شدند

 با خبرهایی که از مبتلا شدن برخی چهره‌های سینما به کرونا منتشر شده است، باید پرسید آیا در این روزهایی که محدودیت‌های شغلی در تهران برقرار شده و حتی بر تعطیلی پایتخت و چند کلانشهر دیگر تاکید می‌شود، نظارتی بر پروژه‌های تصویری در حال تولید وجود دارد؟

به گزارش ایسنا، اسفند سال گذشته همزمان با شیوع گسترده کرونا در ایران که با تولید سریال‌های نوروزی و چند فیلم سینمایی همراه بود، ستادی در خانه سینما تشکیل شد تا بر وضعیت سلامت اعضای خانه سینما و شاغل در این گروه‌ها نظارتی داشته باشد و بسیاری از این پروژه‌ها در همان روزهای موج اول کرونا تعطیل شدند، اما بعدها فعالیت این ستاد به دلیل اختلاف‌هایی که پیش آمد متوقف شد.

 در روزهای تعطیلی برخی مشاغل در بهار امسال اجازه فیلمبرداری به بعضی پروژه‌ها به صورت مشروط و با تاکید بر رعایت پروتکل‌ها با هماهنگی سازمان سینمایی داده شد و بعد هم دیگر تعطیلی‌ها تمام شد و هر کس بنا به شرایط کار خود را پیش گرفت. 

در این چند ماه بارها خبرهایی از مبتلا شدن بازیگران و اهالی سینما به کوید 19 رسانه‌ای شد که البته خیلی از آن‌ها مشغول کار نبودند اما در روزهای گذشته که موج سوم کرونا را خیلی شدیدتر با آمار مبتلایان و فوتی‌های بیشتر پشت سر می‌گذاریم، خبر بیمار شدن کسانی به گوش می‌رسد که سر فیلمبرداری بوده یا پروژه‌هایشان همچنان در حال فعالیت است. 

محمدرضا گلزار و نوید محمدزاده بازیگرانی هستند که خودشان در فاصله چند ساعت از هم اعلام کرده‌اند که به کرونا مبتلا شده‌اند و اگرچه مشخص نیست هنگام فیلمبرداری دچار این بیماری شده‌اند یا خیر، اما به هر حال این سوال مطرح است که وضعیت همکاران این بازیگران و نیز گروه‌های دیگری که مشغول تولید هستند، چگونه است؟ چقدر پروتکل‌های بهداشتی در این پروژه‌ها رعایت می‌شود و آیا حداقل  محدودیتی برای رفت و آمد عوامل وجود دارد؟

نکته مهم در این باره این است که مشخص نیست آیا اصلا دستگاه یا صنفی در این زمینه مسئول است؟ پیگیری ایسنا از سازمان سینمایی به نتیحه نرسیده ولی پرس و جو از صنف تهیه‌کننده‌ها نشان می‌دهد که ستاد ویژه‌ای مثل گذشته یا مسئول مشخصی وجود ندارد و فقط به تهیه‌کننده‌ها توصیه می‌شود که با حضور پزشک به شدت بر رعایت پروتکل‌ها دقت شود چرا که بیمار شدن حتی یک نفر در گروه به کل یک پروژه و سلامتی بقیه می‌تواند آسیب بزند.


 

اشتراک گذاری:

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاه
دیدگاهی برای نوشته وجود ندارد
خبرهای مشابه

کامبوزیا پرتوی درگذشت

به دلیل عوارض کرونا

چنگیز جلیلوند به روایت چنگیز جلیلوند

از "طوقی" تا لذت "ریچارد برتون" بودن

سینمای ایران برنده بزرگ جشنواره فیلم زنان هرات

از سارا بهرامی تا «متری شیش و نیم»

بابک کریمی:مردم در ایران نت‌فلیکس را تماشا می‌کنند

مصاحبه ورایتی با بابک کریمی

نگرانی‌های‌ عوامل سینما و تلویزیون را جدی بگیریم

صنعت سرگرمی در برابر چالش کرونا

جزئیات جدید از کارگردانی حاتمی‌کیا در سریال "موسی(ع)"

گزارشی از تولید سریال موسی

احتمال موفقیت رامین بحرانی و پریانکا چوپرا در فصل جوایز

دور خیز ببرسفید در فصل جوایز

گناه کنجکاو نبودن!

سخنان داریوش خنجی در «انتقال تجربه»؛